Massachusetts

poleć serwis drukuj
Dzieci z niedawno...

DOToberfest w Polskim Trójkącie!

11-04-2019

Muzyka, dobre jedzenie i wiele atrakcji dla całych rodzin – na prawie cały październik teren obok centrum handlowego South Bay Center w południowym Bostonie zamienił się w miejsce iście festiwalowe.

Nazwa wydarzenia: DOToberfest nawiązywała do tradycji popularnego Octoberfestu i zarazem podkreślała wymiar lokalny poprzez dodanie liter DOT odnoszących się do nazwy dzielnicy – Dorchester. Sponsorem wydarzenia, które trwało od 3 do 27 października, była firma deweloperska EDENS. Nie zabrakło na nim polskich akcentów: swoje stanowiska miały Polski Klub w Bostonie oraz DJ’s Market, w ramach DOToberfest wystąpił też Krakowiaczek – niedawno powstały w Bostonie dziecięcy zespół folklorystyczny.

Południowy Boston jest coraz bardziej atrakcyjną lokalizacją, więc zainteresowanie ze strony firmy z branży nieruchomości nie jest niczym dziwnym, jednak ciekawy jest fakt, że firma ma zamiar utrzymać i podkreślić polski charakter dzielnicy. Są plany, aby upiększyć Polski Trójkąt. Jeszcze klarują się sposoby, w jaki sposób miałoby to zostać zrobione, ale pojawiają się np. pomysły na mural z pozdrowieniami w języku polskim i angielskim oraz na ustawienie polskich znaków wzdłuż Boston Street. – Chcemy pokazać polską kulturę, podkreślić polski charakter i polskie dziedzictwo tej dzielnicy – tłumaczył Keith Hague, wiceprezes EDENS, w rozmowie z Dorchester Reporter. Czy zatem w najbliższym czasie można spodziewać się nowych, polskich akcentów w Polskim Trójkącie?

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com