Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polonijne Dożynki w Bostonie

09-23-2019

Ekipa ze Szkoły...
W programie imprezy...
Prezentacja zespołu...

Muzyka, smaczne jedzenie i wspaniała atmosfera – to stałe elementy dorocznych Polonijnych Dożynek w Bostonie, których w tym roku również nie zabrakło. A jeśli doda się do tego pogodę, która w niedzielę, 15 września, wyjątkowo dopisała, i liczne atrakcje, o które zatroszczyli się organizatorzy – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie oraz wolontariusze – to powstaje przepis na bardzo udaną imprezę, do jakich bez wątpienia tegoroczne dożynki można zaliczyć.

Strefa Zabawy prowadzona przez ekipę ze Szkoły Języka Polskiego w Bostonie dostarczała najmłodszym rozrywki, prawdziwą furorę wśród dzieci zrobiły też kucyki. Ci, w których obudził się duch rywalizacji, próbowali swoich sił w aż trzech konkursach, a widownia nagradzała starania uczestników gromkimi brawami. Także prezentacja zespołu Krakowiak jak co roku zachwyciła publiczność. Tegoroczne dożynki były też wyjątkowo taneczne – o rytmy, przy których nogi same rwały się do tańca, zadbali Dj Mariusz, Voy Anuszkiewicz i Adam Chrola.

JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1155.html

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com