Massachusetts

poleć serwis drukuj
Miss Polonia...

Miss Polonia Massachusetts 2020 została 18-letnia Carly Liquori z Southwick

08-23-2019

W sobotę, 17 sierpnia, w Parku Piłsudskiego w Holyoke odbyły się wybory Miss Polonia Massachusetts 2020. Wygrała je 18-letnia Carly Liquori z Southwick i to właśnie ona przez najbliższy rok jako miss będzie reprezentować Polonię z Massachusetts.

Piękna rywalizacja

W tym roku o tytuł najpiękniejszej Polki w stanie rywalizowało siedem dziewcząt: 18-letnia Brianna Walas z Ludlow, 21-latka Annette Robak z Indian Orchard, Maria Accordino z West Springfield (18 lat), Alexandra Czarniecki z Chicopee (20 lat), 18-letnia Carly Liquori z Southwick, jej rówieśniczka Jensen Giroux z Ludlow i 20-letnia Oktawia Gielarowiec z Webster. Kandydatki tradycyjnie zaprezentowały się w sukienkach koktajlowych, sukniach wieczorowych i kostiumach kąpielowych, a także odpowiadały na wylosowane pytanie, dzięki czemu jurorzy i publiczność mieli okazję dowiedzieć się czegoś o ich osobowości i planach na przyszłość. Urodę i elokwencję dziewcząt oceniało jury w składzie: dr Katarzyna Babinski, Michelle M. Davy, dyrektor wykonawcza FRED ASTAIRE Dance Studios, prezydent Polskiej Narodowej Unii Kredytowej James P. Kelly, burmistrz Chicopee Richard J. Kos i Joanna Kubiak, Miss Polonia Massachusetts 2018. Najlepiej, zdaniem jurorów, zaprezentowała się Carly Liquori i to ona zdobyła koronę miss oraz główną nagrodę. Będzie też reprezentować Massachusetts na konkursie Miss Polonia USA, który odbędzie się jesienią w Nowym Jorku.

Ambitne plany

Carly ma ambitne plany – marzy o karierze chirurga i w tym kierunku planuje swoją edukację. Jako wolontariuszka w Hartford Hospital spędziła w ciągu ostatnich 4 lat ponad 200 godzin, przyglądając się pracy lekarzy i poznając, na czym polega zawód, który być może w przyszłości będzie wykonywać. Jej pasją od wielu lat jest taniec, bierze udział w konkursach tanecznych, a jednym z jej celów jest zakwalifikowanie się do drużyny cheerliderek New Englad Patriots. Jest przedstawicielką kolejnego z rzędu pokolenia Polaków w Ameryce – Polką jest jej mama, która jednak urodziła się i wychowała już w Stanach Zjednoczonych. Carly nie zna języka polskiego, jednak chciałaby lepiej poznać swoje polskie dziedzictwo i kulturę kraju, z którego się wywodzi jej rodzina. Marzy też o podróżowaniu, a Polska jest jednym z miejsc docelowych na jej liście. Na wylosowane podczas konkursu pytanie o to, czy lepiej kierować się w życiu sercem, czy rozumem, odpowiedziała, że choć oba aspekty są ważne i poniekąd współgrają ze sobą, to jednak każdy ma tylko jedno życie, więc najważniejsze jest, aby przeżyć je w zgodzie z samym sobą i umieć odnaleźć w nim to, co czyni nas szczęśliwymi.

Koronę przekazała jej Julia Sudoł, która wygrała konkurs w zeszłym roku. – Możliwość reprezentowania Polonii jako Miss Polonia Massachusetts przez ostatni rok była dla mnie ogromnym zaszczytem. (…) Ten tytuł i to, co się z nim wiązało, m.in. uczestnictwo w wielu polskich imprezach w całym stanie, pozwoliło mi na nowo i w pełniejszy sposób połączyć się z moim polskim dziedzictwem i lepiej je poznać – podsumowała miniony rok, gratulując jednocześnie wszystkim tegorocznym kandydatkom udziału w konkursie.

Organizacja na medal!

Konkurs prowadzony był w dwóch językach – angielskim przez Urszulę Stetson oraz polskim przez Andrzeja Jamroga. O detale organizacyjne zadbali członkowie komitetu organizacyjnego: Oliwia Bragiel, Irena i Richard Gadeccy, Andrzej Jamroga, Joseph Kos, Gosia i Paweł Miśniakiewicz, Ewa Pierzchalski, Urszula Stetson, Mary i Frank Wolanin, Dorota i John Wolańscy oraz Natalia Wolański. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele lokalnych mediów, w tym Marcin Bolec – redaktor naczelny „Białego Orła”, a gościem specjalnym była Aldona von Laube, organizatorka konkursu Miss Polonia USA oraz właścicielka znaku towarowego Miss Polonia.

Kolejny rok z rzędu wyborom Miss Polonia Massachusetts towarzyszył też konkurs Junior Miss Polonia Massachusetts, w którym udział wzięły dziewczynki w wieku 7-10 lat. Konkurs urozmaiciła swoim występem wokalnym Miss Polonia MA 2018 i członkini jury Joanna Kubiak. Widownię zachwycił też wspaniały pokaz tańca w wykonaniu Michelle M. Davy i Julio Sirianniego z FRED ASTAIRE Dance Studios. Wieczór zwieńczony został zabawą taneczną, podczas której świetną oprawę muzyczną zapewnił zespół Daniel Band.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1143.html

wróć

Fotorelacje

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy w Amerykańskiej Częstochowie

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy z Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut oraz z Chicago przybyli do Amerykańskiej Częstochowy, aby oddać hołd Maryi Jasnogórskiej oraz św. Janowi Pawłowi II. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com