Massachusetts

poleć serwis drukuj
Podpis: Każdego...

Dzień Polski w Stockbridge

08-12-2019

W sobotę, 14 września br., już po raz kolejny w Narodowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Stockbridge odbędzie się Dzień Polski. Tego dnia księża marianie, gospodarze sanktuarium, po raz kolejny zapraszają pielgrzymów do wspólnej modlitwy i celebrowania polskiego dziedzictwa.

Już od godz. 10:00 będzie okazja do spowiedzi. Na godz. 13:00 zaplanowana jest uroczysta msza św. w języku polskim. Tuż przed mszą, o godz. 12:55, podane zostaną wyniki loterii. Natomiast po mszy św. wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie poświęcone zostaną dewocjonalia. Dzień Polski zakończy się wspólną Drogą Krzyżową.

Przez cały dzień (od 9:00 do 17:00) czynny będzie sklepik z artykułami religijnymi. Od 10:00 do 17:00 będzie można też posilić się przy stoisku z jedzeniem.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel.: 413-298-1119 lub drogą elektroniczną: .

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com