Massachusetts

poleć serwis drukuj

80 lat Polskiego Klubu w Bostonie

08-12-2019

Polski Klub w Bostonie w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę, 21 września, odbędzie się elegancka gala, podczas której celebrowany będzie ten jubileusz.

Otwarty w 1939 r., w samym centrum polskiej dzielnicy w Bostonie (obecnie funkcjonującej jako Polski Trójkąt w Bostonie), Polski Klub szybko stał się ośrodkiem tętniącym życiem i miejscem spotkań lokalnej Polonii. Przez kolejne dziesięciolecia wiele było momentów i wydarzeń radosnych i pięknych, które zapisały się w historii bostońskiej Polonii, choć zdarzały się i lata trudniejsze. Dzięki zaangażowaniu i działaniom podjętym przez liderów Polskiego Klubu w ciągu ostatnich kilku lat miejsce to znów mocno zaakcentowało swoją obecność na mapie społeczno-kulturalnej Polonii w Bostonie. Udało się odnowić skwer Pułaskiego, gdzie znajduje się popiersie upamiętniające polsko-amerykańskiego bohatera, organizowany od kilku lat majowy Polski Festiwal w Bostonie z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, a niedawno Polski Klub podjął współpracę z lokalnym browarem Dorchester Brewing, czego efektem są… pączki oparte na recepturze piwnej!

Jubileuszowa gala będzie wydarzeniem mającym na celu uczczenie naszej przeszłości i celebrowanie naszego dziedzictwa, ale też będzie okazją do spojrzenia w przyszłość – tłumaczy Erica Mańczuk Stocks, sekretarz protokolarna Polskiego Klubu. – W wielu miejscach zaciera się kulturowe zróżnicowanie, które legło u podstaw Ameryki, społeczności etniczne tracą swą tożsamość, dlatego tak ważne jest okazanie wsparcia organizacjom, które mają na celu podtrzymać to dziedzictwo. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu lokalnej społeczności Polski Klub w Bostonie będzie działał co najmniej przez kolejne 80 lat! – dodaje.

Dochód z bankietu w całości zostanie przeznaczony na renowację budynku i dostosowanie miejsca do potrzeb lokalnej społeczności.

Gala rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety do nabycia w cenie $100 od osoby. Istnieje możliwość zostania sponsorem wydarzenia – już od kwoty $500. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.polishclubboston.com/gala.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Jesienny festiwal w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbył się doroczny jesienny festiwal parafialny. Podczas dwóch dni można było spróbować polskich przysmaków, wziąć udział w loterii i zaopatrzyć się w ciekawe rzeczy, w tym nawet w ozdoby świąteczne. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby parafii i szkoły. Fot. olcworcester.com

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-17-2019
Cezary Pazura w audytorium parafii Niepokalanego Serca Maryi
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com