Massachusetts

poleć serwis drukuj

80 lat Polskiego Klubu w Bostonie

08-12-2019

Polski Klub w Bostonie w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę, 21 września, odbędzie się elegancka gala, podczas której celebrowany będzie ten jubileusz.

Otwarty w 1939 r., w samym centrum polskiej dzielnicy w Bostonie (obecnie funkcjonującej jako Polski Trójkąt w Bostonie), Polski Klub szybko stał się ośrodkiem tętniącym życiem i miejscem spotkań lokalnej Polonii. Przez kolejne dziesięciolecia wiele było momentów i wydarzeń radosnych i pięknych, które zapisały się w historii bostońskiej Polonii, choć zdarzały się i lata trudniejsze. Dzięki zaangażowaniu i działaniom podjętym przez liderów Polskiego Klubu w ciągu ostatnich kilku lat miejsce to znów mocno zaakcentowało swoją obecność na mapie społeczno-kulturalnej Polonii w Bostonie. Udało się odnowić skwer Pułaskiego, gdzie znajduje się popiersie upamiętniające polsko-amerykańskiego bohatera, organizowany od kilku lat majowy Polski Festiwal w Bostonie z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, a niedawno Polski Klub podjął współpracę z lokalnym browarem Dorchester Brewing, czego efektem są… pączki oparte na recepturze piwnej!

Jubileuszowa gala będzie wydarzeniem mającym na celu uczczenie naszej przeszłości i celebrowanie naszego dziedzictwa, ale też będzie okazją do spojrzenia w przyszłość – tłumaczy Erica Mańczuk Stocks, sekretarz protokolarna Polskiego Klubu. – W wielu miejscach zaciera się kulturowe zróżnicowanie, które legło u podstaw Ameryki, społeczności etniczne tracą swą tożsamość, dlatego tak ważne jest okazanie wsparcia organizacjom, które mają na celu podtrzymać to dziedzictwo. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu lokalnej społeczności Polski Klub w Bostonie będzie działał co najmniej przez kolejne 80 lat! – dodaje.

Dochód z bankietu w całości zostanie przeznaczony na renowację budynku i dostosowanie miejsca do potrzeb lokalnej społeczności.

Gala rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety do nabycia w cenie $100 od osoby. Istnieje możliwość zostania sponsorem wydarzenia – już od kwoty $500. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.polishclubboston.com/gala.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com