Massachusetts

poleć serwis drukuj

80 lat Polskiego Klubu w Bostonie

08-12-2019

Polski Klub w Bostonie w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę, 21 września, odbędzie się elegancka gala, podczas której celebrowany będzie ten jubileusz.

Otwarty w 1939 r., w samym centrum polskiej dzielnicy w Bostonie (obecnie funkcjonującej jako Polski Trójkąt w Bostonie), Polski Klub szybko stał się ośrodkiem tętniącym życiem i miejscem spotkań lokalnej Polonii. Przez kolejne dziesięciolecia wiele było momentów i wydarzeń radosnych i pięknych, które zapisały się w historii bostońskiej Polonii, choć zdarzały się i lata trudniejsze. Dzięki zaangażowaniu i działaniom podjętym przez liderów Polskiego Klubu w ciągu ostatnich kilku lat miejsce to znów mocno zaakcentowało swoją obecność na mapie społeczno-kulturalnej Polonii w Bostonie. Udało się odnowić skwer Pułaskiego, gdzie znajduje się popiersie upamiętniające polsko-amerykańskiego bohatera, organizowany od kilku lat majowy Polski Festiwal w Bostonie z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, a niedawno Polski Klub podjął współpracę z lokalnym browarem Dorchester Brewing, czego efektem są… pączki oparte na recepturze piwnej!

Jubileuszowa gala będzie wydarzeniem mającym na celu uczczenie naszej przeszłości i celebrowanie naszego dziedzictwa, ale też będzie okazją do spojrzenia w przyszłość – tłumaczy Erica Mańczuk Stocks, sekretarz protokolarna Polskiego Klubu. – W wielu miejscach zaciera się kulturowe zróżnicowanie, które legło u podstaw Ameryki, społeczności etniczne tracą swą tożsamość, dlatego tak ważne jest okazanie wsparcia organizacjom, które mają na celu podtrzymać to dziedzictwo. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu lokalnej społeczności Polski Klub w Bostonie będzie działał co najmniej przez kolejne 80 lat! – dodaje.

Dochód z bankietu w całości zostanie przeznaczony na renowację budynku i dostosowanie miejsca do potrzeb lokalnej społeczności.

Gala rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety do nabycia w cenie $100 od osoby. Istnieje możliwość zostania sponsorem wydarzenia – już od kwoty $500. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.polishclubboston.com/gala.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com