Massachusetts

poleć serwis drukuj
Polska parafia...

Polski kościół w Springfield zostanie otwarty?

07-28-2019

Podczas mszy świętej odprawionej w kościele Matki Bożej Różańcowej w Springfield 31 grudnia 2017 r. odczytany został list biskupa diecezji Springfield, oficjalnie informujący o tym, iż zapadła decyzja o zamknięciu tej polskiej parafii i przeniesieniu parafian do polskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard.

Jednak część parafian ze Springfield zawiązała grupę Friends of Our Lady of the Rosary Church, której celem było uratowanie ich parafii od zamknięcia. Wygląda na to, że ich starania zostały zwieńczone sukcesem. Jak podają lokalne media (WWLP), grupa Friends of Our Lady of the Rosary Church złożyła apelację od decyzji biskupa do Watykanu i ich apelacja została przez najwyższe władze kościelne uznana. – Ta decyzja to nowa nadzieja dla innych parafian będących w podobnej sytuacji jak my. Ogłoszenie, że kościół zostaje zamknięty, nie zawsze oznacza koniec. Warto walczyć! – powiedział w rozmowie z 22News Andrew Wolan, prezydent Friends of Our Lady of the Rosary Church.

Czy jednak oznacza to, że kościół w Springfield ponownie zostanie otwarty i znów będą w nim odprawiane msze? Postaramy się dowiedzieć więcej o dalszych planach na funkcjonowanie polskiej parafii w Springfield i przedstawić je wkrótce na łamach „Białego Orła”.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com