Massachusetts

poleć serwis drukuj
Polska parafia...

Polski kościół w Springfield zostanie otwarty?

07-28-2019

Podczas mszy świętej odprawionej w kościele Matki Bożej Różańcowej w Springfield 31 grudnia 2017 r. odczytany został list biskupa diecezji Springfield, oficjalnie informujący o tym, iż zapadła decyzja o zamknięciu tej polskiej parafii i przeniesieniu parafian do polskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard.

Jednak część parafian ze Springfield zawiązała grupę Friends of Our Lady of the Rosary Church, której celem było uratowanie ich parafii od zamknięcia. Wygląda na to, że ich starania zostały zwieńczone sukcesem. Jak podają lokalne media (WWLP), grupa Friends of Our Lady of the Rosary Church złożyła apelację od decyzji biskupa do Watykanu i ich apelacja została przez najwyższe władze kościelne uznana. – Ta decyzja to nowa nadzieja dla innych parafian będących w podobnej sytuacji jak my. Ogłoszenie, że kościół zostaje zamknięty, nie zawsze oznacza koniec. Warto walczyć! – powiedział w rozmowie z 22News Andrew Wolan, prezydent Friends of Our Lady of the Rosary Church.

Czy jednak oznacza to, że kościół w Springfield ponownie zostanie otwarty i znów będą w nim odprawiane msze? Postaramy się dowiedzieć więcej o dalszych planach na funkcjonowanie polskiej parafii w Springfield i przedstawić je wkrótce na łamach „Białego Orła”.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com