Massachusetts

poleć serwis drukuj
Laureaci 9. edycji...

Finał konkursu „Droga na Harvard”

06-16-2019

Konkurs „Droga na Harvard” od lat jest organizowany przez stowarzyszenie Harvard Club of Poland, które zrzesza polskich studentów i absolwentów tej amerykańskiej uczelni.

Oni jadą na Harvard!

Tegoroczni zwycięzcy, których nazwiska zostały ogłoszone 6 czerwca, to Natalia Puczek, Andrzej Tkacz, Franciszek Sokołowski oraz Julia Lasiota.

Szczęśliwa czwórka jesienią poleci na tydzień do USA, aby z bliska poznać amerykańskie kampusy oraz porozmawiać ze studiującymi tam Polakami. W planach m.in. odwiedziny Harvardu oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT). Koszty przelotu i pobytu pokrywa stowarzyszenie Harvard Club of Poland, organizator konkursu.

Laureatom konkursu klub zapewnia wsparcie mentorskie oraz pomoc w kształtowaniu ich dalszej drogi edukacyjnej, prowadzącej na Harvard lub inne prestiżowe uczelnie zagraniczne. Wśród polskich absolwentów uniwersytetu Harvarda jest już blisko dwadzieścia osób, które swoją przygodę z tą uczelnią zaczynały właśnie od udziału w konkursie „Droga na Harvard”.

Energia i pasja

– Jakość tegorocznych aplikacji była niezwykle wysoka, a wybór najlepszych kandydatów naprawdę trudny – mówi Agata Mazurowska-Rozdeiczer, dyrektorka konkursu „Droga na Harvard”, absolwentka Harvard Law School. – Cieszymy się, że możemy ich wspierać w ich dalszej edukacyjnej drodze – dodaje.

W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac – ponad półtora tysiąca. W konkursie „Droga na Harvard” mogą wziąć udział uczniowie, studenci i absolwenci szkół wyższych. Osoby zainteresowane udziałem w przyszłorocznej edycji powinny śledzić stronę internetową „Droga na Harvard” oraz profil konkursu na Facebooku. Dziesiąta edycja konkursu rozpocznie się w lutym 2020 roku.

Edukacja na światowym poziomie

Uniwersytet Harvarda to najstarsza uczelnia wyższa w USA (zał. 1636). Należy do ścisłej czołówki najlepszych uczelni na świecie. Stowarzyszenie Harvard Club of Poland zrzesza polskich studentów i absolwentów Uniwersytetu Harvarda. Ma niekomercyjny i niedochodowy charakter, utrzymuje się ze składek członkowskich. Konkurs "Droga na Harvard" jest organizowany pro bono przez członków klubu, przy wsparciu sponsorów i darczyńców.

Firmy i instytucje zainteresowane wsparciem i współpracą przy konkursie zapraszamy do kontaktu:

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
07-20-2019
Zbiórka charytatywna na rzecz osób poszkodowanych w wypadku na drodze I-95
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com