Massachusetts

poleć serwis drukuj
Laureaci 9. edycji...

Finał konkursu „Droga na Harvard”

06-16-2019

Konkurs „Droga na Harvard” od lat jest organizowany przez stowarzyszenie Harvard Club of Poland, które zrzesza polskich studentów i absolwentów tej amerykańskiej uczelni.

Oni jadą na Harvard!

Tegoroczni zwycięzcy, których nazwiska zostały ogłoszone 6 czerwca, to Natalia Puczek, Andrzej Tkacz, Franciszek Sokołowski oraz Julia Lasiota.

Szczęśliwa czwórka jesienią poleci na tydzień do USA, aby z bliska poznać amerykańskie kampusy oraz porozmawiać ze studiującymi tam Polakami. W planach m.in. odwiedziny Harvardu oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT). Koszty przelotu i pobytu pokrywa stowarzyszenie Harvard Club of Poland, organizator konkursu.

Laureatom konkursu klub zapewnia wsparcie mentorskie oraz pomoc w kształtowaniu ich dalszej drogi edukacyjnej, prowadzącej na Harvard lub inne prestiżowe uczelnie zagraniczne. Wśród polskich absolwentów uniwersytetu Harvarda jest już blisko dwadzieścia osób, które swoją przygodę z tą uczelnią zaczynały właśnie od udziału w konkursie „Droga na Harvard”.

Energia i pasja

– Jakość tegorocznych aplikacji była niezwykle wysoka, a wybór najlepszych kandydatów naprawdę trudny – mówi Agata Mazurowska-Rozdeiczer, dyrektorka konkursu „Droga na Harvard”, absolwentka Harvard Law School. – Cieszymy się, że możemy ich wspierać w ich dalszej edukacyjnej drodze – dodaje.

W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac – ponad półtora tysiąca. W konkursie „Droga na Harvard” mogą wziąć udział uczniowie, studenci i absolwenci szkół wyższych. Osoby zainteresowane udziałem w przyszłorocznej edycji powinny śledzić stronę internetową „Droga na Harvard” oraz profil konkursu na Facebooku. Dziesiąta edycja konkursu rozpocznie się w lutym 2020 roku.

Edukacja na światowym poziomie

Uniwersytet Harvarda to najstarsza uczelnia wyższa w USA (zał. 1636). Należy do ścisłej czołówki najlepszych uczelni na świecie. Stowarzyszenie Harvard Club of Poland zrzesza polskich studentów i absolwentów Uniwersytetu Harvarda. Ma niekomercyjny i niedochodowy charakter, utrzymuje się ze składek członkowskich. Konkurs "Droga na Harvard" jest organizowany pro bono przez członków klubu, przy wsparciu sponsorów i darczyńców.

Firmy i instytucje zainteresowane wsparciem i współpracą przy konkursie zapraszamy do kontaktu:

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jesienny festiwal w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbył się doroczny jesienny festiwal parafialny. Podczas dwóch dni można było spróbować polskich przysmaków, wziąć udział w loterii i zaopatrzyć się w ciekawe rzeczy, w tym nawet w ozdoby świąteczne. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby parafii i szkoły. Fot. olcworcester.com

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-17-2019
Cezary Pazura w audytorium parafii Niepokalanego Serca Maryi
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com