Massachusetts

poleć serwis drukuj

Dzień Rodziny w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

06-06-2019

Nowo powstały...
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec

1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie postanowiono połączyć Dzień Dziecka, Dzień Mamy oraz Dzień Taty i obchodzić Dzień Rodziny. Tego dnia odbył się rodzinny piknik, podczas którego atrakcji dla najmłodszych ani dla rodziców nie brakowało.

Przedstawienie pt. „Muzyczna podróż dookoła świata” przygotowała i czuwała nad jego wykonaniem nauczycielka starszaków Ewa Chelstowska. Dzieci wcieliły się w planującą wyjazd na wakacje rodzinę, rozważającą, do którego kraju się wybrać. Na scenę wkraczały kolejne klasy, pokazując charakterystyczne dla różnych krajów ubiory i zwyczajowe tańce oraz muzyczne prezentacje. Ostatecznie zdecydowano się na podróż do Polski.

Jako ostatni przed widzami i spektaklową rodzinką wystąpił nowo powstały dziecięcy zespół taneczny pod przewodnictwem Celiny Warot, który z przytupem (dosłownie) zatańczył krakowiaka, czym ostatecznie przekonał niezdecydowaną do tej pory rodzinę, że dokonali właściwego wyboru.

Po przedstawieniu dzieci przeszły do klas, gdzie już czekała na nie pizza, a rodzice zostali w sali na poczęstunek: lunch, kawę i deser. Po posiłku wszyscy przenieśli się na przykościelny plac, gdzie odbył się piknik, a dla dzieci przygotowano wspaniały pokaz magika, dmuchany zamek, malowanie twarzy, grę w siatkówkę i piłkę nożną, skręcanie balonów, bańki mydlane i malowanie kredą, a także różne inne gry i zabawy. I tu nie mogło zabraknąć pizzy, pączków, lodów oraz napojów. Atrakcji było tak wiele, że nie wszystkie udało się przeprowadzić z uwagi na brak czasu. Zarówno rodzice, jak i dzieci bawili się wspaniale i podkreślali, iż był to najbardziej udany Dzień Dziecka od dłuższego czasu.

Część pozaartystyczną Dnia Rodziny przygotowała przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego Barbara Bilińska Bolec wraz z członkami komitetu: Radkiem Tomalą, Tomaszem Jankowskim, Romanem Barnasiem i Małgorzata Pezaris, a także chętnymi do pomocy rodzicami: April i Piotrem Jastrzębskimi oraz Kingą i Michałem Tomczak. Komitet ufundował jedzenie dla dzieci, poczęstunek dla rodziców oraz wszystkie atrakcje, a Lucyna Gloria zadbała o kawę ze Starbucksa. Słowa podziękowania za pomoc należą się też Markowi Kowalskiemu, Magdzie Kasperkiewicz, Sylwii Wadach-Kloczkowskiej, Marcie Król, Renacie Rozwadowskiej i Ani Szablowskiej oraz nauczycielom, którzy pomagali w przeprowadzeniu niektórych zabaw. Wielkie brawa należą się panom, którzy tego dnia mieli wyjątkowo wiele pracy fizycznej do wykonania, ale stanęli na wysokości zadania. Niekłamana radość dzieci oraz niesłabnący strumień pochwał płynących ze strony rodziców był najlepszą nagrodą dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swą małą cegiełkę, by Dzień Rodziny okazał się wielkim rodzinnym sukcesem.

Szczególne podziękowania za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością należą się o. Jerzemu Żebrowskiemu i o. Andrzejowi Trederowi – włodarzom parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Bostonie za cenne słowa promocji wartości rodzinnych, które obecnie są mocno zagrożone oraz za udostępnienie elektryczności i placu piknikowego.

wróć

Fotorelacje

Jesienny festiwal w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbył się doroczny jesienny festiwal parafialny. Podczas dwóch dni można było spróbować polskich przysmaków, wziąć udział w loterii i zaopatrzyć się w ciekawe rzeczy, w tym nawet w ozdoby świąteczne. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby parafii i szkoły. Fot. olcworcester.com

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-17-2019
Cezary Pazura w audytorium parafii Niepokalanego Serca Maryi
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com