Massachusetts

poleć serwis drukuj
„Miłość i...

Projekcja filmu o św. siostrze Faustynie „Miłość i Miłosierdzie” w Bostonie i Newton

06-06-2019

„Miłość i miłosierdzie” jest to fabularyzowany dokument, który opowiada przejmującą historię objawień siostry Faustyny Kowalskiej. To niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.

Film pokazuje nieznane do tej pory fakty i przybliża widzom narodziny w znanej nam dziś formie kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczyć można aktorkę młodego pokolenia Kamilę Kamińską, nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku. Poza fragmentami fabularnymi w filmie pojawia się szereg znanych postaci, w tym wielu hierarchów Kościoła. O kulcie Bożego Miłosierdzia opowiadają m.in. metropolita wileński abp Gintaras Grušas, abp Henryk Hoser czy marianin z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge, MA o. Serafin Michalenko, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym siostry Faustyny.

Reżyserem filmu jest Michał Kondrat, znany już z reżyserowanego przez niego filmu poświęconego życiu św. Maksymiliana Kolbego „Dwie korony”.

Film „Miłość i Miłosierdzie” będzie można obejrzeć w sobotę, 8 czerwca, o godz. 17:00 w sali Jana Pawła II przy 655 Dorchester Ave. w Bostonie oraz w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 17:30 w West Newton Cinema (1296 Washington Street, Newton, MA).

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com