Massachusetts

poleć serwis drukuj

Uroczysta msza św. w Bostonie z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

05-07-2019

Msza św. odprawiona...
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec

W niedzielę, 5 maja, o godz. 11:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w południowym Bostonie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji ojczyzny. Jak co roku w ten sposób weterani z bostońskiej Pl. 37 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce zadbali o to, by uczcić w duchu wiary i modlitwy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która jako druga spisana konstytucja była dokumentem o wielkiej wadze historycznej nie tylko dla Polski, ale i dla Europy i świata.

W uroczystości, oprócz członków Pl. 37 SWAP w Bostonie i członkiń Korpusu Pomocniczego Pań, udział wzięli m.in. konsul honorowy RP w Bostonie Marek Leśniewski-Laas, prezes Fundacji Kultury Polskiej w Bostonie Andrzej Prończuk oraz członkowie zespołu Krakowiak. Mszę św. odprawił proboszcz polskiej parafii o. Jerzy Żebrowski, który jest też kapelanem Pl. 37 SWAP.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com