Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polska flaga na maszcie przed ratuszem w Bostonie

05-05-2019

W ceremonii udział...
Mimo...
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....

3 maja o godz. 14:00 w ramach uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na maszt przed ratuszem w Bostonie została wciągnięta polska flaga. Ceremonia, zainicjowana przez radną miasta Annissę Essaibi George w 2016 r., odbyła się już czwarty rok z rzędu.

Jak co roku wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych władz oraz członkowie polonijnych organizacji i stowarzyszeń. Obecni byli m.in.: radna miasta Annissa Essaibi George, radny Ed Flynn, konsul honorowy RP w Bostonie Marek Leśniewski-Laas, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie o. Jerzy Żebrowski, weterani oraz członkinie Korpusu Pomocniczego Pań przy SWAP.

Po kilku krótkich przemówieniach przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę, a uczestnicy ceremonii zostali zaproszeni do ratusza na poczęstunek.

JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com